İçeriğe geç

Rottweiler Köpek Bakımı Nasıldır ve Özellikleri Nelerdir?

 

Rottweiler(Rotvaydır) iri ve oldukça güçlü bir köpektir. Cesur ve agresif bir yapıya sahip olan bu köpekler Alman kökenlidir. Yapı olarak büyük ve geniş bir kafası bulunur ayrıca kulakları kısadır. Güçlü çenesi ile karşımıza çıkan bu köpeklerin gözleri iri ve dikkat çekicidir. (patipuf.net)

Burunu büyük ve siyah renktedir. Genel olarak Rottweiler köpek cinsinin tüyleri siyah olmaktadır fakat nadiren de olsa renkleri beyaz olabilmektedir. Boyunlarının altları ve ayakları genellikle kahverengidir. Bu köpek cinsi av köpekleri ile büyük ölçüde benzerlik gösterir. Kaslı bir yapısı bulunan bu hayvanlar kötü yetiştirilmesi durumunda tehlikeli olabilirler.

Tam anlamı ile gelişmiş bir köpek 56cm Ve yahut 64 cm aralığında bir boya sahip olmaktadır, ağırlıkları ise 60 kilograma kadar ulaşabilmektedir. Tüylerinin boyları kısa ve rengi siyahtır.

Rottweiler Köpeklerin Karakteristik Özellikleri Nelerdir?

Rotvaydır genel kanının aksine saldırgan değil sakin bir köpek türüdür. Sahiplerine karşı aşırı sadakatle bağldırlar.  Kararlı bir yapıları vardır ve aynı zamanda acıya karşı oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptirler.

Rottweiler köpekleri eğitilirken oldukça sabırlı olunmalıdır aksi halde ters tepki gösterebilirler. İri yapıya sahip olan bu köpekler bir tehdit algıladıkları zaman hemen savunmaya geçerler. Bundan dolayı bir rovaydır ile tasmasız dışarı çıkmamaya özen gösterilmelidir. Genel olarak rottweilerler küçük yaşlardan itibaren eğitilmeye başlanmalıdır.

Rotvaydır Köpekler Apartmanda Yaşar mı?

Rottweiler köpekleri hareketleri kısıtlanmadığı sürece apartmanlarda yaşayabilmektedir. Fakat bu köpekler büyük bir cins olduğu için bahçeli alanlarda daha rahat bir yaşam sürecektir.

Rottweiler Köpek Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Rotvaydır cinsi köpeklerin bakımı oldukça koladır. Sürekli yıkanma ve benzeri ihtiyaçları olmaz. Sadece mevsimsel olarak tüy dökümü zamanları vardır.
Bu köpeklerin en büyük ihtiyacı sürekli egzersiz yapmaktır. Egzersiz yapmayı çok sevdikleri için iş köpekleri olarak adlandırılırlar. Yürüyüş tarzı egzersizleri oldukça severler. İnsanların pek olmadığı yerlerde tasması çıkartılarak özgür bir şekilde dolaşmasına izin verilebilir. Özgür bırakılsalar bile genel olarak sahiplerinden çok fazla uzaklaşmayan bir cinstir.

Daha detaylı bilgi için:
https://patipuf.net/kopek/rottweilerrotvaydir-kopek-cinsi-ozellikleri-bakimi/

Comments

comments

Tarih:Köpek Cinsleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir